10 نکته‌‌ کلیدی در انتخاب لباس مناسب برای زنان قد بلند | ارتباط با ادریس کویر 09131510463

10 نکته‌‌ کلیدی در انتخاب لباس مناسب برای زنان قد بلند | ارتباط با ادریس کویر 09131510463

سه شنبه 19 مهر 1401
0
242

10 نکته‌‌ کلیدی در انتخاب لباس مناسب برای زنان قد بلند

برای تهیه لباس به جز رنگ و جنس و مدل لباس، ترکیب لباس ها با توجه به رنگ و مدل و خلق یک استایل درست و شیک اهمیت زیادی دارد. اندام هر فرد ممکن است لاغرتر یا چاق تر به نظر برسد و یا قد هر فرد به تناسب شرایط و ژنتیک متفاوت است، اما می توان با استفاده از روش های انتخاب درست لباس، بعضی عیوب اندامی را پوشاند، در این مقاله به 10 نکته که یک بانوی قد بلند برای بهتر لباس پوشیدن و ایجاد یک تعادل بصری می پردازیم:

10 نکته‌‌ کلیدی در انتخاب لباس مناسب برای زنان قدبلند

1. مدل لباس

استفاده از لباس های چند لایه 

خانم های قد بلند می توانند ترکیب هایی مثل مانتوهای جلو باز در کنار شومیزهای چهارخانه یا جین بپوشند. با این مدل لباس پوشیدن نگاه مخاطب به بالاتنه معطوف خواهد شد. در فصل های پاییز و زمستان نیز استفاده از پافر یا هودی و یا بارانی برای ساخت یک مدل لباس چند لایه بسیار مناسب است.

استفاده از مدل های سرهمی

لباس های سرهمی یا اورال در زیر مانتو تیپ و استایل زیبایی به وجود می آورد. مدل های اورال زیبایی در کمر افراد قد بلند را به خوبی به نمایش می گذارد.

بیشتر بخوانید: 10 استایل دانشجویی دخترانه

لباس ماکسی

لباس های ماکسی برای خانم های قد بلند بسیار مناسب است و زیبایی قدشان را به نمایش خواهد گذاشت، در این لباس ها از خطوط عمودی استفاده نکنید.

لباس های حجم دار و پفی

 استفاده از کاپشن های بادی و پافرها همچنین تکه دوزی یا لایه دوزی به نشان دادن زیبایی قد بلند کمک می کند و اندام را توپر نشان می دهد.

استفاده از لباس های تک رنگ

استفاده از لباس های تک رنگ قدتان را بلندتر نشان می دهد، بهتر است از رنگ های متضاد استفاده کنید به این صورت بلندی قد می شکند و بلندی قد در نظر مخاطب نشان داده نمی شود.

استفاده از رنگ های روشن

لباس های رنگ روشن باعث می شود اندام حجیم تر به نظر برسد و برعکس رنگ های تیره اندم را لاغرتر نشان می دهند. پس حتما از رنگهای روشن استفاده کنید.

استفاده از طرح های افقی 

لباس های با طرح عمودی قد را بلندتر نشان می دهد و در عوض طرح های افقی برای حجیم تر نشان دادن اندام مناسب است. خطوط افقی و یا برش های افقی در کنار کشیدگی و بلندبودن اندام تعادلی دیدنی به استایل می‌دهند.

استفاده از لباس های طرح دار

لباس های طرح دار و شلوغ باعث ایجاد تعادل در اندام بانوان قد بلند می شود. طرح های پررنگ یا پرزرق و برق و همچنین چین می تواند آن قسمت از اندام را پرتر نشان دهد.

بیشتر بخوانید: چه مدل هایی برای خانم های لاغر اندام مناسب است؟

دامن مناسب خانم های بلند قد

دامن مناسب افراد لاغر و بلند از زانو به پایین زیباتر است و ناحیه مچ زیباتر جلوه می کند. استفاده از عکس‌های چاپی پررنگ و الگوهای چین‌دار در دامن‌ها و شلوارهای خانم‌های لاغر، پاها زیبایی خود را نشان می دهند.

برای دیدن مدل های بیشتر به صفحه اینستاگرام ما سربزنید: آدرس ما edris.kavir@

2. انتخاب آستین مناسب

لباس های با آستین گشاد برای شما مناسب نیست چون دست‌ها را بسیار نازک و بلند نشان خواهند داد. لباسهای آستین دار با گشادی مناسب را انتخاب کنید.

برای زنان لاغر و بلند معروف آستین پفی زیباست و اندام را در چشم ناظر مناسب نشان می دهد، از لباس‌هایی با آستین‌های بالدار و بلند نیز می توانید استفاده کنید. 

لباس مناسب برای زنان قدبلند

3. مدل کت و شلوار برای افراد قد بلند

مدل کت و شلوار برای افراد قد بلند بسیار مناسب است و شانه ها را پهن و متناسب نشان می دهد. در مورد انتخاب رنگ، از ترکیب رنگ های متصاد استفاده کنید. در مورد انتخاب رنگ برای خانمهای قدبلند گزینه تفاوت رنگ کت با بقیه لباس ها متناسب و زیباست. 

کت و پالتوهای دو ردیف دکمه دار یا دو طرفه، بدن را  حجیم تر و قد را متناسب تر نشان می دهد بخصوص رنگ های روشن.

بیشتر بخوانید: 10 ترند استایل پاییزی 2022

4. استفاده از یقه های گرد 

یقه هفت گردن شما را کشیده تر و بلند تر نشان می دهد، پس بهتر است از یقه های قایقی یا گرد استفاده کنید. با این مدل ها شانه ها عریض تر به چشم می آید.

استفاده از یقه اسکی نیز برای قد بلندها و بخصوص کسانی که گردن بلندی دارند گزینه مناسبی می باشد و با پالتو و کت های زمستانی بسیار شیک و چشم نواز خواهد بود.

5. مانتوی مناسب خانم های قد بلند

موقع انتخاب مانتو، مانتوی تا زانو یا بلندتر بخرید. مانتوهای خیلی کوتاه پاها را بلندتر نشان می دهد و توازن اندام را به هم می زند.

مانتوهای خیلی گشاد هم برای افراد قد بلند مناسب نیست. مانتوهای جلو باز، بلند و رنگارنگ اورسایز انتخاب خوبی برای خانم های قد بلند است. بارانی های بلند در فصول سرد بسیار مناسب هستند.

6. شلوار مناسب خانم های قد بلند

خانم های قد بلند محدودیتی در انتخاب شلوار گشاد یا تنگ ندارند. شلوار واید و راسته و یا بگ برای افراد قد بلند می تواند گزینه مناسبی باشد. شلوار جین کشیدگی پاها را به خوبی نشان می دهد، شلوار چسبان و کوتاه برای خانم های قدبلند مناسب نیست چون پاها را بیش از حد باریک و بلند نشان می دهد.

شلوارهای مام استایل یا مام فیت اگر بیش از حد کوتاه نباشد به افزایش حجم پاهای شما کمک می کند به شرط آنکه بیش از حد کوتاه نباشند. شلوار و دامن را با کمربند مناسب استفاده کنید. یک خط افقی می تواند به کشیدگی پا و کمر تناسب بوجود بیاورد. در اصطلاح به این مدل ساعت شنی می گوییم. از شلوار کوتاه، شلوارک کوتاه و دامن کوتاه استفاده نکنید.

بیشتر بخوانید: نکات مهم لباس پوشیدن مردان

7. از کیف بزرگ استفاده کنید

استفاده از کیف کوچک باعث می شود اندام شما بخصوص بالاتنه بزرگتر به نظر برسد پس از کیف بزرگ و دوشی مدل هوبو یا کیسه ای استفاده نکنید.

8. استفاده از اکسسوری های بزرگ

خانم های قد بلند با استفاده از اکسسوری های بزرگ مانند گوشواره ها و گردن آویزهای بزرگ تیپ و استایل جذابی خواهند داشت و همچنین توجه افراد از قد بلندشان منحرف می شود.

9. مدل کفش  

کفش های طرح دار نگاه اطرافیان را به سمت پایین و پاهایتان جلب می کند. در مورد کفش های پاشنه بلند، می توانید پاشنه 3 تا 5 سانت یا لژ کوتاه و پاشنه یکسره را استفاده کنید. بوت های بالای زانو را می توان با پالتوی زنانه پشمی و جلوباز استفاده کرد. 

ادریس کویر

10. انتخاب شومیز مناسب

در انتخاب شومیز سرشانه لباس نباید بزرگتر نباشد. رنگ های روشن و پارچه های طرح دار و همچنین طرح های با خط افقی را امتحان کنید. آستن کلوش هم انتخاب مناسبی خواهد بود. لباس سایز بزرگ نپوشید چون کل اندام شما را بد جلوه می دهد. شومیز آزاد و گشاد انتخاب کنید ولی از سایز برزگتر از خودتان استفاده نکنید.

آدرس ما : يزد، ميدان امام علی(ع) ، بلوار آيت..خامنه ای، فرعی3، توليدی ادريس کوير

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
×

چطور میتونم کمکت کنم؟