تیشرت مردانه یقه دکمه دار آستین کوتاه | 09131510463💫

تیشرت مردانه یقه دکمه دار آستین کوتاه | 09131510463💫

سه شنبه 29 آذر 1401
0
169

تیشرت مردانه یقه دکمه دار آستین کوتاه 

در خرید تیشرت معمولا باید به چند نکته مهم برای یک انتخاب مناسب و درست توجه کرد که به شرح این موارد می پردازیم:

وزن پارچه

وزن پارچه در ظاهر و احساس راحتی در یک لباس بسیار مهم است، وزن پارچه با gsm (گرم در هر متر مربع) مشخص می شود، وزن 1 تا 150 پارچه سبک وزن است، 150 تا 350 وزن متوسط،  gsm ۳۵۰به بالا پارچه با وزن سنگین را تعیین می کند.

راه ساده ‌تر برای تعیین وزن پارچه توجه به ضخامت پارچه است، پارچه های نازک مانند حریر پارچه های سبکی هستند. پارچه با بافت و ضخامت متوسط مانند پنبه برای پیراهن، بلوز و لباس مناسب است و پارچه ضخیم مانند پشم و کتان برای تهیه لباس کاربرد دارد.

تیشرت مردانه یقه دکمه دار آستین کوتاه

وزن پارچه تیشرت

برای تیشرت مردانه، وزن متوسط برای تعیین پارچه مناسب است، پارچه سنگین برای فصل بهار و پاییز مناسب است.

بیشتر بخوانید: تیشرت مردانه آستین کوتاه

نوع پارچه تیشرت

پارچه به دو دسته کلی تقسیم می‌ شود و بافته می ‌شود:

1-پارچه هایی که با اتصال و پیوند حلقه ها با یکدیگر تولید می شوند و الگوهایی مانند یک ردیف کوچک بافته شده‌ در سطح پارچه می سازند.

2-بافت همبند که با گذر از رشته ‌های متقاطع با زاویه قائمه تولید می‌ شودو الگوهایی مانند مربع های کوچک درسطح پارچه دیده می شود.

معمولا برای تیشرت از پارچه کتانی استفاده می شود، بافت کتانی مقاوم و ضد چروک و ارتجاعی است و راحتی بیشتری نسبت به پارچه دیگر برای مصرف کننده خواهد داشت.

نوع پارچه مناسب تیشرت مردانه

جرسی (کشباف)

جرسی پارچه ای کشش متوسطی دارد و از ترکیب الیاف طبیعی مانند پنبه و الیاف مصنوعی تولید می ‌شود، این پارچه برای تیشرت مناسب و محبوب است. جرسی به چهار دسته دیگر تقسیم می‌ شود: تک جرسی، جرسی دوبل، جرسی درهم بافته و ژاکارد.

بیشتر بخوانید: تیشرت ساده مردانه آستین کوتاه

ریب (شیار دار)

این پارچه شیاردار از کشباف شل تر است و طراحان اغلب برای استفاده از این پارچه برای تیشرت استفاده می کنند و اغلب بند را به یقه اضافه می کنند تا از افتادن یقه و از دست دادن شکل یقه جلوگیری شود.

تیشرت مردانه آستین کوتاه

ترکیب پارچه در تیشرت مردانه

پارچه ۱۰۰ ٪ پنبه

پارچه ۱۰۰ ٪ پنبه مواد انتخابی برای تیشرت سفید است و نرم و خنک و قابل تنفس نیست هست، پارچه پنبه ای در طول روزهای آفتابی بسیار مناسب است.

ترکیب پنبه – پلی استر

تشخیص ۱۰۰ ٪ پنبه آسان است و با ترکیب کمی از یک پلی استر چروک شدن پارچه کاهش خواهد یافت و آب رفت تیشرت پس از شستن ایجاد نخواهد شد، اما پلی استر قابل تنفس نیست و می ‌تواند کمی گرم باشد.

ترکیب بامبو – پنبه

این یک ترکیب از الیاف بامبو و پنبه تولید می‌ شود، الیاف بامبو از سلولز بامبو به جای فیبر واقعی بامبو ساخته می شود که در نتیجه یک پارچه بسیار صاف تولید خواهد شد که بدون اتو کشی نیز مناسب است و این پارچه بسیار راحت اما بسیار گران است.

ترکیب پنبه – ویسکوز

ریون که بیشتر به نام ویسکوز معروف شده است از درختان قسمت‌های چوبی گیاهان تولید می‌ شود ونتیجه نهایی الیاف نرم و لطیف ویسکوز است، با این حال ویسکوز به راحتی چروک می شود و هم چنین سفت و سخت است و  به بدن می‌ چسبد.

بیشتر بخوانید: تیشرت زنانه آستین کوتاه

رنگ پایه تیشرت

سیاه، سفید، خاکستری و رنگ ‌های خاکی معمولا رنگ های مردانه محسوب می ‌شوند و برای تیشرت مردها محبوب ‌تر هستند، اماتیشرت ها با انبوهی از رنگ ها تولید می شوند. رنگ ‌های روشن مانند سبز، هلویی یا آبی نیز برای آقایان بسیار مناسب است. این رنگ ها شخص را پر انرژی نشان می دهد و در مقابل رنگ های تیره ‌تر چهره را افسرده نشان می دهد. به یاد داشته باشید هیچ قانون یا محدودیتی در رنگ تیشرت وجود ندارد و هر شخص بنا به ذوق و سلیقه خود می تواند رنگ دلخواه خود را انتخاب نماید.

چاپ روی تیشرت

تیشرت های ساده و بدون پرطرفدارتر است اما چاپ عکس روی تیشرت می تواند نقطه کانونی ظاهر کلی شخص باشد و چاپ روی لباس، شخصیت و عقاید شما را تاکید نماید.

طرح هایی که روی تیشرت مردانه چاپ می شود معمولا راه راه یا شطرنجی است، اما طرح های متفاوتی نیز در بازار وجود دارد. روش های چاپ روی تیشرت نسبت به نوع پارچه متفاوت است.

صفحه اینستاگرام ما: آدرس ما edris.kavir@

شستشوی پارچه پنبه ای

پارچه پنبه ای بادوام و نرم و لطیف است و به دلیل طبیعی بودن طرفداران زیادی دارد، اما چون پس از شستشو و خشک کردن چروک می شود برای بعضی مورد استفاده قرار نمی گیرد. با رعایت این مراحل از چروکیدگی و آب رفتگی لباس پنبه ای هنگام شستشو می توان تا حدود زیادی جلوگیری نمود. مراحل شستشو:

توصیه می شود لباس های پنبه ای را با دست بشویید و از ماشین لباسشویی استفاده نکنید. البته این روش برای بانوان شاغل مناسب نیست، ولی بهترین کار برای جلوگیری از آب رفتگی لباس پنبه ای خواهد بود.

تیشرت مردانه

بخاطر داشته باشید برای شستشوی لباس پنبه ای از آب سرد استفاده شود، هم در شستشوی با دست و هم بوسیله ماشین لباسشویی.

پس از شستشوی لباس، آن را کمی بکشید تا از چروکیدگی و آب رفتن بیش از حد لباس پنبه ای جلوگیری شود.

بیشتر بخوانید: ویژگی های پارچه دورس

در مورد لباس پنبه ای نباید از خشک کن استفاده کرد بلکه باید آن را در هوای آزاد آویزان کنید. استفاده از خشک کن راه حل آسانی است ولی باعث چروکیدگی لباس پنبه ای می خواهد شد.

می توانید هنگام خرید لباس، لباس هایی که 100% پنبه نباشند انتخاب نمایید تا چروک شدن بیش از حد لباس دیگر مشکل ساز نباشد.

آدرس ما : يزد، ميدان امام علی(ع) ، بلوار آيت الله خامنه ای، فرعی3، توليدی ادريس کوير

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
×

چطور میتونم کمکت کنم؟