نکات استایل ساده برای خانم‌های توپر و قد کوتاه | 03538216763

نکات استایل ساده برای خانم‌های توپر و قد کوتاه | 03538216763

دوشنبه 21 فروردین 1402
0
183

نکات استایل ساده برای خانم‌های توپر و قد کوتاه

همه انسان ها دوست دارند که عیوب اندامیشان دیده نشود و زیبا به چشم بیایند که این مهم شامل افراد با اضافه وزن نیز می شود. بهترین روش برای لاغرتر نشان دادن فرد، استفاده از لباس های با جنس و رنگ و مدل مناسب است که در این مقاله به آن می پردازیم. 

سفارش عمده تیشرت زنانه

لباس های مناسب برای خانم های چاق

انتخاب پارچه های ظریف 

جنس پارچه مناسب لباس های افراد چاق باید ظریف و لطیف باشد. هرگز از پارچه هایی دارای تار و پود برجسته و بافت درشت و یا براق استفاده نکنید. همچنین در نواحی چاق بدن از چین و تزیین و مدل ها و برش های افقی استفاده نکیند.

بیشتر بخوانید: نحوه ست لباس مردانه برای روزهای بهاری 

طرح مناسب پارچه 

بهترین طرح پارچه برای شما پارچه های ساده یا پارچه هایی با خطوط عمودی ظریف است. پارچه های طرح دار و دارای گل های کوچک، اشکال هندسی ریز و چهار خانه های ظریف نیز مناسبند، اما طرح های درشت و رنگ های زیاد و نقش های درهم و درشت اندام را درشت تر نشان می دهد.

استفاده از رنگ های تیره 

برای اینکه فرم بدن به چشم بیننده زیباتر بیاید و اضافه وزن زیاد دیده نشود، از لباس هایی به رنگ روشن مثل سفید، آبی روشن، زرد لیمویی، صورتی و  از این قبیل استفاده نکنید، چون لباس های با این رنگ روشن شکل واقعی اندام را نشان می دهد، پس برای این تیپ اندامی، لباس هایی با رنگ های تیره مانند مشکی، آبی نیلی، بنفش، سبز تیره و زرشکی مناسب خواهد بود.

شلوار های راسته و بلند 

برخلاف لباس، جنس شلوار باید محکم با بافتی منسجم و انعطاف پذیر باشد تا شکم را تخت نشان و ران ها را یک دست و صاف نشان دهد؛ در عوض از پارچه های نرم و لطیف برای شلوار استفاده نکنید.

توصیه می شود شلوار راسته و کاملا بلند تا روی کفش بپوشید. خط کمر شلوار خود را هنگام پوشیدن در ناحیه کمر و نه خیلی بالا و نه خیلی پایین قرار دهید. خط اتوی شلوار به زیبایی تیپ و استایل شما خواهد افزود.

لباس یقه هفت 

یقه هفت گردن را کشیده تر نشان می دهد؛ پس از یقه های گرد یا خشتی استفاده نکنید. مدل های یقه برگردان ضخیم نیز مناسب نیست چون ایجاد ضخامت یا چین در بالاتنه باعث چاق نشان دادن بالاتنه خواهد شد.

بیشتر بخوانید: نحوه پاک کردن لکه از پارچه های گردباف 

کفش پاشنه بلند 

بهتر است از کفش های پاشنه بلند 6 سانتی استفاده کنید. بهترین انتخاب کفش های با بندهای پهن است.

دامن بلند 

دامن های به شکل حرف  8 برای شما مناسب است و برای پوشاندن ساق و مچ پای چاق؛ اندازه دامن بهتر است تا پایین پایتان و زیر قوزک پا باشد. دامن های کوتاه اندام را بزرگ تر نشان می دهد. دامن های مدل کلوش و مدل هایی که یک برش دارند را انتخاب نکنید.

سفارش عمده تیشرت

لباس های یک رنگ

برای لاغرتر نشان دادن اندام بهتر است لباس های یک رنگ انتخاب کنید. پوشیدن یک لباس یک دست قد و اندام را بلندتر و کشیده تر نشان می دهد و برعکس لباس های شلوغ با تنوع رنگی زیاد بلندی قد را پنهان می کند.

بیشتر بخوانید: مدل لباس مجلسی برای افراد چاق و قد کوتاه

کت و ژاکت های بلند

پوشیدن کت و ژاکت های بلند، بدون بستن دکمه ها، شما را لاغرتر نشان می دهد، وجود خطوط عمودی ژاکت و قرار گرفتن خط ژاکت پایین تر از باسن به لاغرتر نشان دادن اندام کمک می کند.

اینستاگرام ما: edris.kavir@

لباس های با فرم ساعت شنی 

لباس های شنی در قسمت کمر تنگ می شوند و کمر را باریک تر از سایر اندام نشان می دهد. اگر لباس شما مدل ساعت شنی ندارد از یک کمربند ظریف استفاده کنید. کمربند ضخیم و با تزیینات برای شما مناسب نخواهد بود.

پیراهن 

برای خانم های توپر ، استفاده از لباس های یکسره و تک رنگ یا دارای برش عمودی بر پوشیدن کت و دامن و حتی کت و شلوار ارجحیت دارد، زیرا این لباس ها شکم و اندام چاق را پنهان می کند. در استفاده از جنس پیراهن نیز دقت کنید که ضخیم یا براق نباشد. از لباس های تنگ یا بسیار گشاد استفاده نکنید و لباس هایی را انتخاب کنید که سایز دقیق شما باشد.

انتخاب آستین 

آستین لباس نیز مهم است، آستین های چین دار و پفی و کلوش و یا آستین سرخود در درشت نشان دادن بالاتنه موثر هستند، استفاده از نقش و چین در هر قسمت از لباس، آن قسمت را توپرتر نشان می دهد. آستین سه ربع برای کسانی که در ناحیه شکم چاق هستند باعث نشان دادن چاقی آن ناحیه می شود. انتخاب آستین برای پایین تنه های توپر بهتر است بلند و در ناحیه مچ تنگ تر باشد.

لباس های مجلسی و مهمانی 

استفاده از مانتوهای تابستانی آزاد جلو باز روی چند لایه لباس برای افراد چاق انتخاب خوبی نیست.

شلوار یا دامن بلند حجم پایین تنه را بیشتر نشان می دهد. استفاده از لباس های چاپی پررنگ و براق و پرتزیین باعث جلب توجه مخاطب به اندام چاق می شود و جلب توجه بیشتری را باعث خواهد شد.

از مواردی که می‌تواند اندام را پرحجم نشان دهد استفاده از چندین لایه پارچه در دوخت لباس در بالاتنه یا دامن لباس است. چین هم مانند لایه های مختلف مدل یا چند لباس روی هم حجم بدن را بیشتر نمایان می کند. جیب های بزرگ در مانتو و پالتو برای خانم های چاق مناسب نیست.

بیشتر بخوانید: مدل شومیز زنانه برای افراد چاق

انتخاب شومیز 

می توانید شومیز را کمی گشادتر انتخاب کنید اما لباس سایز بزرگ برای شما مناسب نیست، شومیزهای رنگ روشن و پارچه های طرحدار و دارای خط های افقی و همچنین مدلهای آستین کلوش، جلوه بسیار زیبایی به اندام خانم های لاغر اندام می دهد.

فروش عمده تیشرت زنانه

انتخاب اکسسوری های مناسب

گردنبند و گوشواره بلند و بسیار ظریف را انتخاب کنید و از دستمال گردن های بلند و ظریف استفاده نمایید و مانند شال گردن بدون پیچاندن دور گردن،آن از 2 طرف رها کنید. دسته های بلند شال با ایجاد خطای دید بالاتنه شما را بلندتر و لاغرتر نشان می دهد.

آدرس ما : يزد، ميدان امام علي(ع) ، بلوار آيت..خامنه اي، فرعي3، توليدي ادريس کوير

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
×

چطور میتونم کمکت کنم؟