تاثیر تولید و ضایعات منسوجات بر محیط زیست

تاثیر تولید و ضایعات منسوجات بر محیط زیست

1401/9/24
0
136

تاثیر تولید و ضایعات منسوجات بر محیط زیست

تولید پوشاک، کفش و منسوجات خانگی همراه با ایجاد آلودگی آب، انتشار گازهای گلخانه ای و تولید زباله است. فست فشن یا مد سریع – ارائه مداوم سبک‌های جدید با قیمت‌های بسیار پایین – منجر به افزایش بی‌رویه در میزان تولید و دور ریختن لباس‌ها شده است. اتحادیه اروپا، برای مقابله با تأثیرات نامطلبوب تولید و ضایعات منسوجات بر محیط زیست، می‌خواهد حرکت به سمت اقتصاد چرخشی را سرعت بخشد.

در مارس ۲۰۲۰، کمیسیون اروپا یک برنامه اقتصاد چرخشی جدید را تصویب کرد که شامل استراتژی اتحادیه اروپا با هدف تحریک نوآوری در منسوجات و تقویت فرهنگ استفاده مجدد در این بخش است.

در فوریه ۲۰۲۱، پارلمان قطعنامه‌ای را درباره اقدام جدید اقتصاد چرخشی تصویب کرد که خواستار اقدامات اضافی برای دستیابی به یک اقتصاد بدون کربن، پایدار از نظر زیست‌محیطی، عاری از سموم و کاملاً چرخشی تا سال ۲۰۵۰ بود.

از جمله اقدامات این قطعنامه‌، وضع قوانین بازیافت سخت‌تر و اهداف الزام‌آور برای استفاده و مصرف مواد تا سال ۲۰۳۰ بوده است. به عنوان بخشی از این پیشنهادها، نمایندگان پارلمان اروپا خواستار اقدامات جدید علیه آزاد شدن میکرو الیاف و استانداردهای سختگیرانه‌تر در مورد استفاده از آب شدند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
×

چطور میتونم کمکت کنم؟