پوشیدن لباس به کمک ربات

پوشیدن لباس به کمک ربات

1401/9/29
0
265

پوشیدن لباس به کمک ربات

برای پوشاندن لباس به انسان توسط ربات، یادگیری ماشین، مدل‌هایی را برای پیش‌بینی حرکات بازو، موقعیت آرنج و نیروی اعمال‌شده ارائه می‌کند. برای مقابله با دید مسدود شده در تلاش برای پوشاندن لباس، یک الگوریتم، نیروی وارد شده به آستین ژاکت را توسط ربات اندازه‌گیری می‌کند و سپس موقعیت آرنج را تخمین می‌زند.

ربات‌ها قبلاً در کارهایی مانند بلند کردن اجسام سنگین یا دست و پا گیر و همچنین مونتاژ دقیق اقلامی مانند ساعت‌هایی که تعداد زیادی قطعات ریز دارند مهارت دارند – برخی آنقدر کوچک هستند که به سختی می‌توان آنها را با چشم غیر مسلح دید.

انجام کارهایی که نیاز به آگاهی از موقعیت دارند، برای ربات‌ها بسیار سخت‌تر است و شامل سازگاری‌های تقریباً آنی با شرایط در حال تغییر در محیط می‌باشد. از این فراتر، هنگامی که یک روبات مجبور است با یک انسان تعامل داشته باشد و با هم کار کنند تا یک کار را با نتیجه امن و موفقیت آمیز انجام دهند، همه چیز پیچیده‌تر می‌شود.

محققان MIT در حال حاضر بر روی برنامه‌نویسی رباتی کار می‌کنند که به لباس پوشیدن انسان و به طور خاص آستین‌ها کمک کند. شن لی، کاندیدای دکترای دپارتمان هوانوردی و فضانوردی MIT توضیح می‌دهد: «ربات نمی‌تواند بازوی انسان را در طول کل فرآیند لباس پوشیدن ببیند و به‌ویژه، همیشه نمی‌تواند آرنج را ببیند یا موقعیت یا تحمل دقیق آن را تعیین کند». این امر بر روی مقدار نیرویی که ربات برای کشیدن لباس – مانند یک پیراهن آستین بلند – از دست تا شانه اعمال می‌کند، تأثیرگذار است.»

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
×

چطور میتونم کمکت کنم؟